כתוביות בחינם לדוקטור הו

movie

דוקטור הו (באנגלית: "Doctor Who") היא סדרת מדע בדיוני בריטית בהפקת ה-BBC. הוא יצא לראשונה ב-23 בנובמבר 1963 והפך במהרה לתופעה תרבותית. הסדרה ידועה בשל הסיפור האייקוני של הדוקטור, שחוקר את היקום בטארדיס, מכונת זמן שנראית כמו קופסת משטרה בריטית מבחוץ אבל הרבה יותר גדולה מבפנים.

"דוקטור הו" עוקב אחר הרפתקאותיו של הדוקטור, לורד זמן מכוכב הלכת גאליפריי, הנודד בזמן ובמרחב ברחבי טארדיס, בדרך כלל מלווה על ידי אחד או יותר מחבריו. הדוקטור הוא חייזר בן מאות שנים עם היכולת לחדש את צורתו לצורה חדשה כאשר הוא פצוע אנושות או מזדקן, מה שמאפשר לשחקנים שונים לתאר את הדמות לאורך השנים.

נקודת המוצא של הסדרה היא מחויבותו של הדוקטור לתקן עוולות, לעזור לציוויליזציות במצוקה, ולהגן על היקום מאיומים זרים שונים. הדוקטור פוגש לעיתים קרובות בקונפליקטים מורכבים וסבוכים, ובמגוון רחב של מינים זרים, דמויות היסטוריות וסגנון עתידני. הסדרה בוחנת מגוון רחב של נושאים, כולל מוסר, אתיקה, ההשלכות של מסע בזמן, ואופי הזהות והשינוי.

רכיבי מפתח:

הדוקטור: הדמות של הדוקטור נמצאת בלב הסדרה. הדוקטור ידוע בשל האינטליגנציה שלהם, התושייה שלהם, ומצפן מוסרי חזק. כל גלגול של הדוקטור מביא אישיות ונקודת מבט יחודית לתפקיד, ומאפשרת מגוון רחב של התפתחות הדמות.

שותפים – לאורך הסדרה, הדוקטור מלווה לעיתים קרובות בבני אדם אשר נוסעים איתם וחולקים איתם בהרפתקאותיהם. מלווים אלה מספקים לצופים נקודות מבט יחסיות ולעיתים קרובות ממלאים תפקיד חיוני בדרכו של הדוקטור.

הטארדיס (באנגלית: TARDIS: The TARDIS) היא מכונת זמן וחליפת חלל המבוססת על ההיסטוריה של האסטרונאוטים. חלקו הפנימי של המחזמר הפך לאלמנט סמלי, והוא מופיע כקופסת משטרה כחולה רגילה מבחוץ, אך מהווה סביבה היי-טקית עצומה מבפנים.

התחדשות: יכולתו של הדוקטור להתחדש לצורת חיים חדשה מאפשרת אורך חיים של הסדרה וגורמת למספר שחקנים לגלם את הדמות לאורך השנים. כל התחדשות מביאה פרשנות רעננה של הדמות.

נבלים וחייזרים: "דוקטור הו" מציג אוסף של נבלים ומינים זרים בלתי נשכחים, כולל הדאלקים, הסייברמנים, המאסטר, ורבים אחרים. אנטגוניסטים אלה ידועים בשל הופעותיהם הייחודיות ותפקידיהם החוזרים בסדרה.

דור קודם:
"Doctor Who" הפך לחלק משמעותי בתרבות הפופ הבריטית ויש לו בסיס אוהדים גלובלי ייעודי. הוא גם תרם לספרות מדע בדיוני ולטלוויזיה, והשפיע על עבודות רבות אחרות בסוגה זו. אריכות ימיה של הסדרה, סיפור חדשותי וחקר עתיר דמיון של זמן ומרחב ממשיכים לעשות אותה לסדרת טלוויזיה אהובה ומתמשכת.

 

כתוביות בחינם לדוקטור הו

כתוביות בחינם לדוקטור הו (הסדרה הקלאסית 1963)

כתוביות בחינם לדוקטור הו (הסרט משנת 1996)

כתוביות בחינם לדוקטור הו (הסדרה החדשה משנת 2005)

כתוביות בחינם לדוקטור הו: צעקת השאלקה (2003)

כתוביות בחינם לדוקטור הו: המסע האין-סופי (2007)

דילוג לתוכן