כתוביות בחינם לסרט סקס, שקרים ווידאוטייפ (1989)

movie

סקס, שקרים ווידאוטייפ "Sex, Lies, and Videoape" הוא סרט עצמאי שזכה לשבחי הביקורת, בבימויו של סטיבן סודרברג, ויצא ב-1989. הסרט הוקרן לעיתים קרובות כסרט עצמאי בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90 ומילא תפקיד מרכזי בהבאת המודעות לפסטיבל סאנדנס.

הסרט סובב סביב ארבע דמויות מרכזיות: גרהאם דלטון (בגילומו של ג'יימס ספיידר): גראהם הוא אדם בעייתי ואניגמטי, שחזר לאחרונה לעיר הולדתו. יש לו תחביב ייחודי וחשאי של צילום נשים המדברות על חוויות מיניות ופנטזיות; אן בישופ מולני (אנדי מקדואל): אן היא עקרת בית מודחקת ולא מרוצה הנשואה לג'ון מולני, חברו הוותיק של גרהאם בקולג'. היא הופכת לדמות מרכזית בסיפור כשהיא מתחילה ברומן עם גרהאם; ג'ון מולני (פיטר גלאגר): ג'ון הוא עורך דין כריזמטי ומצליח, הנשוי לאן. הוא אינו מודע לרומן של אשתו עם גרהאם ויש לו סודות ומאבקים משלו; וסינתיה פטריס בישופ (לורה סן ג'אקומו): אחותה הצעירה והפראית של סינתיה, אשר סקרנה את קלטות הווידאו של גרהאם והופכת למעורבת באופן אינטימי בחיי הדמויות האחרות.

הסרט בוחן נושאים של מיניות, אינטימיות ומורכבויות של מערכות יחסים אנושיות. הוא מאופיין בדיונים גלויים וסבלניים על מין ותשוקה, כמו גם בבחינת תפקידה של הטכנולוגיה (במקרה זה, קלטות וידאו) בקשרים אנושיים ובתקשורת.

"Sex, Lies, and VideoApe" ידוע בנרטיב הפרובוקטיבי ומעורר המחשבה שלו, כמו גם בביצועים החזקים שלו מהשחקנים. תיאורו של ג'יימס ספיידר את דמותו המסתורית של גרהאם זכה לשבחים על שבחי הביקורת וסייע לביסוסו כשחקן מכובד בהוליווד. שם הסרט מצביע על התמקדות בסודות ובהטעיות המלווים לעיתים קרובות יחסים אינטימיים, כאשר קלטות משמשות כמטפורה לאופן שבו אנשים מסתירים את עצמם האחד מהשני.

"סקס, שקרים וקלטות" הוא מחקר מרתק של תשוקות אנושיות והדרכים בהן אנשים מנווטים את המורכבות של חייהם הפנימיים והיחסים ביניהם. סרט זה הוא אבן דרך חשובה בתולדות הקולנוע העצמאי והוא נחגג על השפעתו על התעשייה.

כתוביות בחינם לסרט

דילוג לתוכן