כתוביות בעברית לסרט לצוד פילים (2013)

movie

שלושה זקנים וילד, מוצאים עצמם תקועים ביחד בבית אבות בירושלים. מצד אחד הילד שהוא גאון מבריק, אבל חסר יכולת חברתית, מצד שני סבא שלו, אותו לא פגש מעולם, איש לחי שהקים את המדינה ולא מאמין בדמעות. איתם, החבר הכי טוב של הסבא מימי המחתרת, מלא יצרים ותשוקה שכבר לא תתממש, ודוד אנגלי שחקן שייקספירי, מתוסכל וחסר כל שחייב מאתיים שלושים ושתיים אלף יורו. אבל יש דבר אחד שבכל זאת מאחד אותם – הם רוצים לשדוד בנק ביחד. הם רוצים לנקום בממסד. 

"לצוד פילים" (באנגלית: Hunting Elephants) הוא סרט קולנוע קומי ישראלי משנת 2013 בבימויו של רשף לוי. הסרט משלב הומור, פשע וסיפור התבגרות, מה שהופך אותו לחוויה קולנועית ייחודית ומשעשעת. עלילת הסרט סובבת סביב דמותו של יונתן (בגילומו של גיל בלנק), נער בן 12 שהוא גאון צעיר ומחונן. הוא עומד בפני מצב טראגי כאשר אביו מת בפתאומיות, ומשאיר את המשפחה במצוקה כלכלית. אמא של יונתן עובדת בעבודות מרובות כדי לגמור את החודש.

פער דורות: יונתן המבודד ומופכח, מפתח ידידות לא סבירה עם סבו, אליהו (בגילומו של ששון גבאי). אליהו הוא שודד בנק בגמלאות אשר בילה שנים רבות בכלא. הקשר הבין-דורי הזה יוצר את לב הסרט. יונתן, יחד עם חבריו וסבו, יוצר תוכנית לשדוד את הבנק אשר סירב לפצות את משפחתו לאחר מות אביו. התוכנית כוללת מעורבות של אנשים מבוגרים וסיבוב קומי בסרטי שוד מסורתיים.

התפתחות הדמויות: "לצוד פילים" חוקר את הצמיחה האישית והשינוי של הדמויות, במיוחד יונתן, שמבשילים דרך מעורבותו בשוד והאינטראקציות שלו עם סבו.

קומדיה: הסרט משתמש בהומור לאורך כל הסרט, ומשתמש בהנחת השוד כרקע למצבים קומיים ולדמויות מוזרות. הניגוד בין המשתתפים הקשישים לגאון הצעיר מוסיף לאלמנטים הקומיים.

הקשר תרבותי: הסרט מתרחש בישראל ומתעמק בהבדלים בין-תרבותיים ובין-דוריים, ומספק תובנות לגבי החברה הישראלית ודינמיקה משפחתית.

גאולה ופיוס: הסרט גם בוחן נושאים של גאולה ופיוס כאשר הדמויות מתמודדות עם עברם ומחפשות תחושה של סגירת מעגל וצדק.

הסרט כולל הופעות חזקות של השחקנים, וששון גבאי בולט בעקבות גילום דמותו של אליהו, שודד הבנק לשעבר. "לצוד פילים" היא קומדיה ייחודית ומרחיבת לב המשלבת אלמנטים של פשע וז'אנרים של התבגרות. הוא מציע גרסה הומוריסטית ורעננה של הסרט השוד טרופ, ומשרה בו דינמיקה תרבותית ומשפחתית. הקסם של הסרט טמון ביכולתו למצוא הומור ולב במקומות בלתי צפויים, מה שהופך אותו לחוויה קולנועית מהנה ובלתי נשכחת.

כתוביות בחינם לסרט לצוד פילים (2013)

כתוביות בעברית בחינם ללצוד פילים

דילוג לתוכן